Konfettiballoner er en enkel måde at tilføje festlig stemning til enhver fejring. Dette sæt indeholder fem transparente latexballoner med sort “grattis”-tryk og fyldt med guldfarvet konfetti, der giver en elegant og livlig effekt. Hver ballon har en diameter på 30 cm, og konfettien er allerede placeret indeni.
Ballonerne kan bruges enkeltvis eller samles i en buket for et mere fyldigt udtryk. De egner sig også godt til ballonbuer eller som dekorativt indslag ved gavebordet.
Et glimt af guld i luften
For at få konfettien til at klæbe til ballonens inderside, kan du gnide ballonen mod et stykke stof for at skabe statisk elektricitet. Ønsker du længere svævetid, kan ballonerne fyldes med helium og eventuelt suppleres med Hi-Float.