Materiale: | Latex, Papir |
Lagerstatus: | Klik her |
Returret: | 30 dages fuld returret |
Anmeldelser: | |
Aldersgruppe: | Ikke tilgængelig |
Et ballonloft i rosa og rosaguld skaber en festlig og elegant ramme, der straks tilfører rummet et løft. Farvekombinationen af lyserød, hvid og glimtende rosaguld giver et blødt, men festligt udtryk, ideelt til dåb, fødselsdag, babyshower eller andre fejringer, hvor stemningen gerne må være både varm og indbydende.
Sættet indeholder alt, der skal bruges til opsætning, herunder balloner i to størrelser, kvaster, crepebånd, ballontape, snor og klæbepuder. Ballonerne fyldes med almindelig luft, og loftet samles ved hjælp af den medfølgende vejledning. Opsætningen kræver en krog eller lignende til ophæng, da tape alene ikke kan bære vægten.
Ballonloftet kan monteres direkte i loftet for en dramatisk effekt eller på en væg som baggrund til festens midtpunkt. Et oplagt valg til dig, der vil sætte et personligt præg på udsmykningen og samtidig skabe en dekorativ ramme, gæsterne sent vil glemme.
Antal i pakken: | 193 dele |
Materiale: | Latex, Papir |
Farve: | Lyserød |
Varenummer: | GIMIX-179 |
Vent venligst...